Menü
Műemlékvédelem; Építéstörténeti kutatás; Családi ház tervezés; Energetikai tanúsítás Műemlékvédelem,családi ház tervezés, energetikai tanúsítvány
Műemlékvédelem; Építéstörténeti kutatás; Családi ház tervezés; Energetikai tanúsítás

Ideális otthon

vissza ugrás

 

Az ideális otthon

 

Csalódást fogok okozni, talán nem is létezik! Létezik ideális nő, vagy autó, vagy bármi? Biztosan! De az otthonra félnék kimondani, hiszen ahogy a hölgyek soraiban, úgy itt is vannak ideálok. De melyik áll legközelebb az otthonról hozottakhoz, a benső világunkhoz, a tanultakhoz, mi manapság a trendi és azt érdemes-e mindenben követni? Megfontolandó viszont, hogy saját lakásunknak mi vagyunk az elsődleges „építésztervezői”!


Ideális otthon alapvető ismérvei:


* Praktikus, ötletes megoldások


* Kedvezően kialakított helyiségkapcsolatok 


* Esztétikus külső, és belső tér  


* Kiváló klíma minden évszakban 


* A természetes, és mesterséges fény kedvező aránya


* Energiatakarékos ház


* Otthonos, hangulatos családi ház


 

TERVEZZÜK meg előbb a belső beosztást?

 

Ne legyen belső lépcső, nagy fürdőszobához ragaszkodom, tőlem jöhet akár az egyedi bútor is, imádom a fényt nagy ablakok legyenek, mindenből a legszükségesebb de fő a minimális fenntartási költség…” Kérdések, csak kérdések! Befolyásolnak bennünket az építészeti stílusok, a hely ahová építenénk, vagy ahol a lakást kiszemeltük, és a divat, a mindenki más véleménye, de főképp a benső meggyőződésünk, na ja, meg a pénztárcánk! Az a bizonyos kockás papír legyen nálunk, ha a tervezőt felkeressük!

 

Na és mi lesz a külsővel?

Ezen a ponton vagyunk leginkább kitéve a divatirányzatoknak! Bár mindig vannak helyi előírások, de az biztos, hogy mindenki szeret kicsit fantáziálni, formálgatni magában. Tegyük meg! Legyen mindig saját véleményünk, melyet az építésztervezőnek fogódzóul felkínálunk!

 

Vajon leendő lakásunkat a fentiekben feltett kérdésekkel megtervezve és megépítve elégedettek leszünk? Hogyan segíthetjük a legjobban az építésztervező munkáját?

 A címben felvetett problémakörre a kínaiak például a Feng-Shui-ban látják a megoldást. Ezzel az építési modorral kívánják a testi és lelki egyensúlyt létrehozni. A magyar építészeti gyökerek között ott van nekünk az ősi háromosztatú ház receptje, melynek fő zsenialitásai ma sem évülnek el! Építésztervezőnk melyik úton induljon el? Kövesse ezt az utat, vagy egyéb, akár spirituális, esetleg hagyománytisztelő, vagy más érzelmi elfogultságtól, netán higgadt logikától vezetve terveztessünk?

 


Szempontok új lakóház építéséhez:

 

  • Elsődleges a rendelkezésre álló forrás és a telek, adottságai.
  • Következik a meglévő, vagy tervezett családmodell.
  • Egy, vagy többgenerációs igény?
  • Az együtt élők életvitele, szokásaik, hiányosságaik
  • A belső meggyőződés!
  • Rokonság és baráti kör
  • Későbbi bővítési lehetőségek!
  • Későbbi fejlesztési lehetőségek!
  • Karbantartás!
  • Üzemeltetési feltételek
  • Fenntarthatóság
  • Hosszútávon megőrizhető piacképesség!
  • Mindezekhez megfelelő kivitelező                  


 

Orosz László építésztervező

 

Kapcsolat

Energetikai tanúsítás:

06-30/445-9965

Műemlékvédelem, építészet: 

06-20/974-0923

Értékbecslés:

06-20/9491-532

E-mail: pecs3depitesz@gmail.com